Calendar


Calendar

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Lerum]

Lerums bibliotek, Alingsåsvägen 9, kl. 18:30.

Sláinte på Franses [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 21:00.

Bosnia Express på Göteborg Balkan Festival 2019 [Göteborg]

Café Hängmattan, Musikens Hus, Göteborg , kl. 21:00.

Håkan Lewin med Blues and Swing Crew på Brewhouse Ballroom [Göteborg]

Brewhouse, Åvägen 24, Göteborg, kl. 16:00.

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Mölnlycke, kl. 13:30.

Beches Brew och William Soovik: Grand Finale [Göteborg]

Studio HPKSM Storgatan 22, Göteborg, kl. 16:00.

Pireus på Sokrates taverna [Mölndal]

Sokrates taverna, Krokslätts Parkgata 71, Mölndal, kl. 18:30.

Smoke Rings Sisters på Kulturhuset Skagerack [Strömstad]

Kulturhuset Skagerack, Strandpromenaden 7, 452 30 Strömstad, kl. 19:00.

Corpo i Liège [Belgien]

JP Jazz club, Liège, kl. 20:00.

Corpo i Paris [Frankrike]

Maison des Etudiants Suedoise, Paris, kl. 19:00.

Corpo på Jazz Ô Chateau, Bretagne [Frankrike]

Au château de Pommorio à Tréveneuc, kl. 20:30.

Vier Brillen i Kinna konserthus [Kinna]

Kinna konserthus, Boråsvägen 42, Kinna, kl. 12:00.

Smoke Rings Sisters och Daniel Radich Big Band [Kungälv]

Mimers Teater, Trollhättev. 4, 442 34 Kungälv, kl. 18:30.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Corpo på Jazztage, Görlitz [Tyskland]

Tivoli, Görlitz, kl. 20:00.

Beches Brew och William Soovik: Grand Finale [Göteborg]

Studio HPKSM Storgatan 22, Göteborg, kl. 16:00.

Anders Hagberg – Tonbyggaren, Trust & Titan [Ale/Hålanda]

Mauritzberg 575, 446 96 Hålanda., kl. 16:00.

Morango på Positivparkens dag [Göteborg/Frölunda]

Positivparken, Frölunda, kl. 13:00.

Bosnia Express på restaurangen Reveljen [Göteborg]

Restaurang Reveljen, Dockyard, Nya Varvet, Göteborg, kl. 19:00.

Salamander i Mölnlycke Kulturhus [Mölnlycke]

Mölnlycke Kulturhus, Biblioteksgatan 2, MÖLNLYCKE, kl. 13:30.

TRENNE i Heliga Trefaldighets Kyrka [Malmö]

Eriksfältsgatan 1 Malmö, kl. 18:00.

TRENNE i S:t Mikaels Kyrka [Malmö]

Orkestergatan 5, Malmö, kl. 14:00.

Krilja i Krokstrands kyrka [Krokstrand]

Krokstrands kyrka, KROKSTRAND, kl. 19:00.

TRENNE på Solhjulet [Veberöd]

Café Solhjulet, Veberöd, kl. 19:00.

TRENNE på S:t Andreasgården [Malmö]

Rosenholms Allé 10B, Malmö, kl. 14:00.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Sláinte på Franses [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 21:00.

Sláinte i Särö kyrka [Särö]

Särö kyrka, Stallbacken 1B, SÄRÖ, kl. 18:00.

Sláinte i Härnäsets Folkets Hus [Brastad]

Härnäsets Folkets Hus, Fågelviken, BRASTAD, kl. 19:00.

Vier Brillen i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, Varberg, kl. 19:00.

Salamander i Heliga Trefaldighetskyrkan [Arboga]

Heliga Trefaldighetskyrkan, Järntorget 1, ARBOGA, kl. 18:00.

La LOCOmotora live i Majorna [Göteborg]

Café Marmelad, Mariagatan 17/Mariaplan, Göteborg , kl. 19:00.

Vier Brillen i Karins Lada [Ulricehamn]

Karins Lada, Gullered, Norra Hästhagen, Ulricehamn, kl. 19:00.

Bosnia Express på Nefertiti [Göteborg]

Nefertiti Jazz Club, Hvitfeldtsplatsen 6, Göteborg, kl. 21:00.

Krilja på Hindås Kulturfestival [Hindås]

Hindås station, HINDÅS, kl. 19:00.

Salamander på Kulturmagasinet [Sundsvall]

Kulturmagasinet, Packhusgatan 4, SUNDSVALL, kl. 12:00.

Lunchkonsert med Salamander i Centrumkyrkan Farsta [Farsta]

Centrumkyrkan Farsta, Farstaplan 15, FARSTA, kl. 12:30.

Vier Brillen på Kulturhuset Kajutan [Henån]

Kulturhuset Kajutan, Hamntorget 18, Henån, kl. 19:00.