Calendar


Calendar

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Floda]

Floda bibliotek, Rurik Holms väg 2, kl. 09:00.

Marco Rios – Solna bibliotek [Stockholm]

Solna bibliotek, Bibliotekstorget 12, Solna, kl. 17:00.

Tetra på Världskulturmuseet [Göteborg]

Världskulturmuseet, Södra Vägen 54, kl. 13:00.

Tetra på Världskulturmuseet [Göteborg]

Världskulturmuseet, Södra Vägen 54, kl. 14:00.

Vier Brillen på Ulricehamns bibliotek [Ulricehamn]

Ulricehamns bibliotek, Badhusgatan 1, Ulricehamn, kl. 17:00.

Tetra på Världslitteraturhuset [Göteborg]

Världslitteraturhuset, Gamlestads torg 11, kl. 12:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Lysekil]

Lysekils bibliotek, Kungsgatan 18, kl. 14:30.

Tetra – Releasekalas på Bar Robusta [Göteborg]

Bar Robusta, Olivedalsgatan 26, kl. 18:30.

Tetra på Barnmattan [Göteborg]

Musikens hus, Djurgårdsgatan 13, kl. 13:00.

Anna Heikkinen & Längtans Kapell på Kalevaladagen [Göteborg]

Hörsalen, Stadsbiblioteket, Götaplatsen 3, GÖTEBORG, kl. 18:00.

Musik på biblioteket – Petra Haraldson & Camilla Åström [Lidköping]

Lidköpings Stadsbibliotek, Skaragatan 8, kl. 12:00.

Musik på biblioteket – Gethenian Suite [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Mölnlycke, kl. 13:30.

Susanna Lindeborg med Natural Artefacts [Halmstad]

Nissanscenen, Stadsbiblioteket, Axel Olsson gata 1, Halmstad, kl. 15:00.

Musik på biblioteket – Petra Haraldson & Camilla Åström [Brastad]

Brastad bibliotek, Kvarnvägen 2, kl. 18:00.

Krilja i Landvetters kulturhus [Landvetter]

Landvetters kulturhus, Guldsmedsplatsen 1, LANDVETTER, kl. 19:00.

Beches Brew och William Soovik: Grand Finale [Göteborg]

Studio HPKSM Storgatan 22, Göteborg, kl. 16:00.

Vier Brillen på Sätila bygdegård [Sätila]

Sätila bygdegård, 511 99 Sätila, kl. 16:00.

Ida&Louise + Kaja – Dubbelrelease på Stallet [Stockholm]

Stallet, Stallgatan 7, Stockholm, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Håkan Lewin [Ulricehamn]

Ulricehamns stadsbibliotek, Badhusgatan, kl. 17:00.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Kaja + Ida&Louise – Dubbelrelease på Kronhuset [Göteborg]

Kronhusets konsertsal, Kronhusgatan 1D, Göteborg, kl. 18:30.

Pireus på Restaurang Zorba [Varberg]

Restaurang Zorba, Västra Vallgatan 37, Varberg, kl. 20:00.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Sláinte på Fagans [Malmö]

Fagans Irish Pub & Restaurant, Per Weijersgatan 4, MALMÖ, kl. 22:45.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Skara]

Skara bibliotek, Prubbatorget 1, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Munkedal]

Munkedals bibliotek, Centrumtorget 5, kl. 18:30.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Horred]

Horreds bibliotek, Helsjövägen 3, kl. 18:00.

Musik på biblioteket – Simone Moreno & Anders von Hofsten [Vänersborg]

Vänersborgs bibliotek, Köpmansgatan 1, kl. 12:00.

Grekisk bouzoukimusik på Sokrates taverna [Mölndal]

Sokrates taverna, Krokslätts Parkgata 71, Mölndal, kl. 18:30.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Götene]

Götene kommunbibliotek, Torggatan 4, kl. 19:00.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Ulricehamn]

Ulricehamns stadsbibliotek, Badhusgatan, kl. 17:00.

Musik på biblioteket – Johansson och Jonsson Teaterproduktion [Göteborg]

Världslitteraturhuset, Gamlestads torg 11, kl. 13:00.

Smoke Rings Sisters på Kulturbaren [Trollhättan]

Folkets hus, Kulturhuset, Kungsgatan 25, Trollhättan, kl. 15:00.

Süperstar Orkestar på Casino Cosmopol, Stockholm

Casino Cosmopol, Kungsgatan 65, Stockholm, kl. 22:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Göteborg]

Bergsjöns bibliotek, Rymdtorget 8, kl. 10:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Munkedal]

Munkedals bibliotek, Centrumtorget 5, kl. 10:00.

Musik på biblioteket – Dinn Dinn Bulo [Hedekas]

Hedekas bibliotek, Färgelandavägen 1, kl. 14:00.

Vier Brillen på Café Strandgatan Tjugo [Halmstad]

Café Strandgatan Tjugo, Strandgatan 20, Halmstad, kl. 15:00.

Grekisk bouzoukimusik på Sokrates taverna [Mölndal]

Sokrates taverna, Krokslätts Parkgata 71, Mölndal, kl. 18:30.

Hannah Tolf @ Örebro Jazzklubb, Konserthuset [Örebro]

Konserthuset, Örebro Jazzklubb, Fabrikesgatan 2, Örebro, kl. 19:00.

Hannah Tolf @ Falu Jazzklubb, G:a Elverket [Falun]

Gamla Elverket, Falu Jazzklubb, Ölandsgatan 8, Falun, kl. 19:00.

Hannah Tolf @ Jazz i Växjö, Kafé de Luxe [Växjö]

Kafé de Luxe, Jazz i Växjö, Sandgärdsgatan 17-19, Växjö, kl. 19:00.

Hannah Tolf @ Plan B [Tranås]

Plan B, Västra Järnvägsgatan 13, Tranås, kl. 20:00.

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Lerum]

Lerums bibliotek, Alingsåsvägen 9, kl. 18:30.

Musik på biblioteket – Emrik med vänner [Mölnlycke]

Mölnlycke kulturhus, Mölnlycke, kl. 13:30.

Grekisk bouzoukimusik på Sokrates taverna [Mölndal]

Sokrates taverna, Krokslätts Parkgata 71, Mölndal, kl. 18:30.

Vier Brillen i Kinna konserthus [Kinna]

Kinna konserthus, Boråsvägen 42, Kinna, kl. 12:00.

Bosnia Express på restaurangen Reveljen [Göteborg]

Restaurang Reveljen, Dockyard, Nya Varvet, Göteborg, kl. 19:00.

Salamander i Mölnlycke Kulturhus [Mölnlycke]

Mölnlycke Kulturhus, Biblioteksgatan 2, MÖLNLYCKE, kl. 13:30.

Krilja i Krokstrands kyrka [Krokstrand]

Krokstrands kyrka, KROKSTRAND, kl. 19:00.

Sláinte på Franses [Hönö]

Franses Skärgårdspub, Västra vägen 11, Hönö, kl. 21:00.

Sláinte i Särö kyrka [Särö]

Särö kyrka, Stallbacken 1B, SÄRÖ, kl. 18:00.

Vier Brillen i Societetsparken [Varberg]

Societetsparken, Varberg, kl. 19:00.

Vier Brillen i Karins Lada [Ulricehamn]

Karins Lada, Gullered, Norra Hästhagen, Ulricehamn, kl. 19:00.

Bosnia Express på Nefertiti [Göteborg]

Nefertiti Jazz Club, Hvitfeldtsplatsen 6, Göteborg, kl. 21:00.

Vier Brillen på Kulturhuset Kajutan [Henån]

Kulturhuset Kajutan, Hamntorget 18, Henån, kl. 19:00.